skazanynasmierc.pl

Red Bull zdobywa tytuł mistrzowski konstruktorów w Formule 1 - trzynasta wygrana Maxa Verstappena we wciąż trwającym sezonie!

Red Bull zdobywa tytuł mistrzowski konstruktorów w Formule 1 - trzynasta wygrana Maxa Verstappena we wciąż trwającym sezonie!

25.10.2022, 16:55

Bez cienia wątpliwości z tego, iż trwający obecnie sezon Formuły 1 powolutku dobiega końca, nie są zadowoleni motoryzacyjni sympatycy. W trakcie weekendu poznaliśmy już wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia obecnego sezonu. Zespół Oracle Red Bull Racing po trwającej 9 lat dominacji Mercedesa dał radę wywalczyć mistrzowski tytuł konstruktorów. Trwający w tym momencie sezon jest dla całej ekipy Red Bull Racing bardzo dobry pod każdym względem i nie da się temu zaprzeczyć. Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, w jak niesamowitej dyspozycji jest aktualnie Max Verstappen. W trakcie rundy o Grand Prix Japonii mistrz świata Formuły 1 z ubiegłego sezonu zapewnił sobie drugie mistrzostwo z kolei. Kierowca z Holandii aktualnie ma możliwość doszczętnie skoncentrować się na łamaniu kolejnych rekordów. Triumf w niedzielnym wyścigu doprowadził do tego, że Verstappen wyrównał rekord liczby wygranych w trakcie jednego sezonu.

Rekord ten na chwilę obecną wynosi trzynaście wygranych, lecz Holender ma szansę, by znacząco go poprawić. Pozostały 3 wyścigi do końca trwającego obecnie sezonu Verstappen może spokojnie zwyciężyć każdy. Kierowca z Holandii podczas trwania Grand Prix w Austin następny raz udowodnił, z jakiego powodu jego przewaga w trakcie tego sezonu jest tak wielka. Verstappen jeździ niesamowicie i nawet w nieprzyjemnych warunkach umie sięgnąć po wygraną w wyścigu. Dla mistrza Formuły 1 start wyścigu o GP Stanów Zjednoczonych był niesamowity. Był w stanie już przed zakrętem numer 1 wyprzedzić Carlosa Sainza i miał możliwość, by budować swoją przewagę nad resztą stawki. utracił bardzo dużo cennych sekund podczas pitstopu, ponieważ pojawił się problem przy wymianie kół. Sporo wskazywało na to, iż może na tym zyskać siedmiokrotny mistrz Lewis Hamilton, który objął prowadzenie. Jednak kierowca Red Bulla nie miał zamiaru odpuścić i był w stanie dogonić siedmiokrotnego mistrza świata, a potem go ominąć. Verstappen w finalnym rozrachunku wygrał wyścig o Grand Prix USA, na drugim stopniu podium znalazł się Lewis Hamilton Hamilton, a na najniższym stopniu podium Charles Leclerc z zespołu Scuderia Ferrari.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij