skazanynasmierc.pl

Po wygranej nad Lechem Poznań rezultatem 3 do 1 Raków z Częstochowy obronił Puchar Polski!

15.10.2022, 09:07

Wśród kibiców piłki nożnej z Polski polskie piłkarskie rozgrywek wzbudzają różne odczucia. Przytrafić się mogą takie sytuacje, kiedy odczuwamy ochotę, żeby wspierać naszych graczy ze wszystkich sił i możemy czuć zadowolenie. Takich chwil, kiedy na popisy drużyn piłkarskich z Polski bardzo źle się patrzy też nie brakuje. W odniesieniu do finałowego spotkania rozgrywek o Puchar Polski mogliśmy wyczekiwać na emocjonujący mecz. Starcie finałowe w rzeczywistości było niesamowicie ciekawe. Przeciwko sobie stanęły na tę chwilę dwa najlepsze kluby piłkarskie z naszego kraju, a dokładnie Raków Częstochowa a także Lech z Poznania. Te dwa kluby piłkarskie walczą również o to, kto na koniec sezonu zostanie mistrzem PKO Ekstraklasy.

Stawka starcia o Puchar Polski z całą pewnością była dlatego zdecydowanie większa. Zwyciężenie w tak istotnym starciu największego przeciwnika do tytułu mistrzowskiego to bez najmniejszych wątpliwości potężny cios. Triumfator jak to w życiu bywa mógł być tylko jeden pomimo tego, iż oba te kluby liczyły na zwycięstwo. I w ramach tego meczu znacznie lepszą drużyną był Raków z Częstochowy. Fantastyczne predyspozycje piłkarskie pokazali gracze szkoleni przez trenera Marka Papszuna. Okazali się drużyną lepiej przygotowaną od Lecha Poznań pod niemalże każdym względem i bardzo ciężko nie pogodzić się ze stwierdzeniem, że zasłużyli na końcowe zwycięstwo. Ostateczny rezultat pojedynku finałowego między poznańskim Lechem, a Rakowem z Częstochowy to 1:3. Gracze Rakowa Częstochowa cały czas kontrolowali sytuację, a spotkania finałowego było wiele emocji. Na prowadzenie zdołali wyjść naprawdę błyskawicznie, ponieważ już po sześciu minutach i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Raków z Częstochowy strzelił bramkę numer dwa, która umożliwiła im wyjść na połowę numer dwa ze sporym zapasem. Piłkarze Poznańskiego Lecha próbowali nadrobić straty w połowie numer dwa, lecz zdołali strzelić jedynie jedną bramkę. Piłkarze częstochowskiego Rakowa strzelili do bramki na kilka minut przed zakończeniem starcia i właśnie w ten sposób przypieczętowali swoje zwycięstwo w finale zmagań pucharu krajowego.