skazanynasmierc.pl

Perfekcyjna forma ekipy mistrza ligi polskiej - zasłużona wygrana z Villarreal CF w Europa Conference League!

08.11.2022, 13:17

Sympatycy piłki nożnej w Polsce nie mają zbyt często okazji do świętowania sukcesów swojego klubu w rozgrywkach europejskich i ciężko temu zaprzeczyć. Polskie zespoły w większości wypadków swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami przerywają dość szybko i w takim przypadku mogą się skoncentrować wyłącznie na zmaganiach krajowych. Jednak w obecnie trwającym sezonie największe powody do zachwytu mają wielbiciele popularnego Kolejorza. Drużyna Lecha Poznań awansowała do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji Europy i od I kolejki gwarantuje własnym fanom naprawdę sporo emocji. Mistrz polskiej ligi grał z hiszpańskim Villarreal, a więc ciężki przeciwnikiem w kolejce numer sześć fazy grupowej. Zwycięstwo w tym spotkaniu znaczyło, iż gracze Lecha Poznań zagwarantują sobie awans do pucharowej fazy. Mnóstwo ekspertów wątpiło w to, że mistrz Ekstraklasy będzie w stanie zwyciężyć z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem i należy to przyznać.

Mistrz ligi polskiej od pierwszego gwizdka tego spotkania wyglądał znacznie lepiej niż rywal z Hiszpanii. Fantastycznym tego przykładem była bramka Kristoffera Velde, która została strzelona w 27 minucie tego pojedynku. Wielbiciele mistrza polskiej Ekstraklasy oszaleli z radości i o wiele intensywniej zaczęli wspierać swoich graczy. Pierwsza połowa tego meczu zakończyła się rezultatem 1 do 0 dla mistrza Ekstraklasa. Piłkarze mistrza ligi polskiej musieli grać czujnie i równolegle poszukiwać szansy na strzelenie drugiej bramki w II połowie tego pojedynku. Parę minut po starcie gry zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy zdobyli kolejną bramkę. W 51. minucie bramkę na 2:0 strzelił Skóraś, który pokazał się w tym meczu bardzo dobrze. Piłkarz poznańskiego Lecha na 13 minut przez końcem tego pojedynku zdobył drugą bramkę, co doprowadziło sympatyków piłkarskich będących na stadionie w Poznaniu do ekstazy. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla Lecha, co oznaczało pewny awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz polskiej ligi w fazie grupowej zajął II lokatę. W fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy zmierzą się z Bodo/Glimt.