skazanynasmierc.pl

Drużyna narodowa Ukrainy ograła zespół narodowy Szkocji i grać będzie w finałowym pojedynku baraży o mundial!

15.10.2022, 13:49

Futbolowi sympatycy z całego świata w ubiegłym tygodniu z ciekawością oczekiwali na mecz kadry Szkocji z narodową reprezentacją Ukrainy. Byłoby to w pełni zwyczajne spotkanie jeszcze pół roku temu, jednak okoliczności mocno się zmieniły. To starcie barażowe na samym początku miało zostać rozgrywane 3 miesiące temu, jednak przeszkodziła w tym atak armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zapytała o przesunięcie barażowego meczu, na co przystała światowa federacja piłkarska. Nowy termin ustalony został na 1 czerwca i obie reprezentacje były przygotowane do rywalizacji. Faworyta do triumfu w tym spotkaniu z pewnością było trudno określić. Do tego barażowego starcia piłkarze zespołu narodowego Ukrainy przystępowali z gigantyczną determinacją, aby udowodnić światu, iż są zjednoczeni a także przygotowani do rywalizacji na boisku.

Drużyna narodowa Szkocji natomiast chciała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Od rozpoczęcia pojedynku szkoleniowiec powtarzał do swoich piłkarzy, iż powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Narodowa reprezentacja Ukrainy znana jest z tego, iż potrafi kreować niesamowicie szybkie kontrataki, które zazwyczaj oznaczają gola. Należy zaznaczyć to, że to starcie naprawdę było bardzo elektryzujące. Jednak tego dnia ukraińscy gracze byli o wiele lepsi od swoich oponentów. Bramkę numer jeden udało im się strzelić w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy to do bramki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza odsłona barażowego spotkania była pokazem dobrze zorganizowanej gry zawodników z Ukrainy, którzy bez zarzutu studzili ataki zespołu Szkocji. Rezultatem 1:0 dla kadry Ukrainy skończyła się pierwsza połowa pojedynku barażowego. W drugiej połowie pojedynku barażowego mieliśmy szansę podziwiać aż trzy bramki. Dwa razy do siatki strzelali zawodnicy narodowej drużyny Ukrainy i raz szkoccy zawodnicy. Mecz skończył się rezultatem 3:1 na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Kadra narodowa Ukrainy nadal ma szansę dostać się na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze dzięki temu zwycięstwu.